Wydarzenia szkolne - Grudzień 2008

Jasełka w wykonaniu klasy IIIa

Piątek, 19 grudnia był dniem , w którym w klasach odbyły się spotkania wigilijne.

Ostatni szkolny dzień przed Świętami Bożego Narodzenia uświetniły Jasełka przygotowane przez klasę IIIa pod czujnym okiem pani Moniki Mettler i siostry Justyny. Nie brakowało zainteresowania widzów gdyż przedstawienie było w pełni profesjonalne i zachwycające. Utwory zespołu "Arka Noego" oraz kolędy i pastorałki, wykonywane na żywo przez aktorów, dodatkowo wprowadzały w świąteczny nastrój. Odgrywane role, podobnie jak dekoracje i stroje dopracowane były pod każdym względem. Jesteśmy dumni, że wśród nas jest tak utalentowane grono aktorskie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wychowacy klasy - Moniki Mettler, która swoim entuzjazmem zaraziła uczniów i pomogła im przygotować tak wspaniałe widowisko.

Złote Serce naszego Pedagoga - Doroty Pawłowskiej

Brak obrazka Brak obrazka 5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza (ustanowionym przez UNESCO w roku 1981). W tym dniu wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Pabianicach wyróżnili osoby, dla których ważne jest pomaganie innym, żyjącym wokół nas, oczekującym konkretnej pomocy ale niekiedy tylko pomocnej dłoni czy ciepłego słowa.

Jest nam szczególnie miło, że wśród takich ludzi znalazła się p.Dorota Pawłowska – nasz szkolny pedagog. Otrzymała ona Złote Serce za swoją nietuzinkową działalność w zakresie wolontariatu.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z tego wyróżnienia.

Mikołajkowa Noc Niespodzianek już za nami

W piątek (5 grudnia 2008r) na godz. 18.00 do naszej szkoły zapukało ponad 200 uczniów klas I – III wraz z towarzyszącymi im Rodzicami. Przynieśli swoim pociechom śpiwory, koce, poduszki i wszystkie akcesoria niezbędne do spędzenia nocy w szkole a następnie zostawili dzieci pod opieką nauczycieli.

Już od progu uczniów powitał zupełnie inny świat. Pięknie udekorowana szkoła, półmrok rozświetlony choinkowymi lampkami oraz witające przybyłych Mikołaje. Wszystko to wprowadzało w radosny, pełen podniecenia nastrój, który udzielał się każdemu. Na tą jedyną w roku noc, szkoła zamieniła się w pięć Krain: Snu, Filmu, Muzyki, Plastyczną oraz Krainę Kulinarną.

Mikołajkowa Noc rozpoczęła się wstępnymi przygotowaniami w Krainie Snu. Stamtąd uczniowie wraz z opiekunami udali się do hallu szkoły. Zdecydowanie królował tego wieczoru czerwony kolor strojów uczniów i nauczycieli.

"My Trzynastkę tak lubimy, że w jej klasach nawet śpimy.
Każdy z nas jest kawał zucha, wystarczy nam śpiwór i miękka poducha!"

Album 'Mikołajkowa Noc Niespodzianek'
zdjęcia Nocy Mikołajkowej

Po filmie wszyscy uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. Dwie z nich udały się do Krainy Plastycznej aby tam dać upust swoim plastycznym talentom. Trzecia grupa pod opieką wychowawców szkoliła swe umiejętności w Krainie Muzyki. Dzięki Maciejowi Kocikowi – specjaliście od Karaoke, dzieci tańczyły i śpiewały bawiąc się przy tym znakomicie. Krainę Kulinarną odwiedziła czwarta z naszych grup, której zadaniem było formowanie pierników z wcześniej przygotowanego ciasta przez kucharzy i rodziców. Każde z ciastek było niepowtarzalne ze względu na przeróżne kształty. Co więcej, w trakcie pieczenia wydzielał się cudowny piernikowy zapach, który szybko ogarnął całą szkołę. Nie sposób było oprzeć się magii nadchodzących Świąt. Po każdych skończonych zajęciach grupy wymieniały się tak, aby każda z nich miała możliwość odwiedzić wszystkie Krainy.

Około godziny 22.30 zajęcia dobiegły końca a dzieci wraz z nauczycielami udały się na zasłużony odpoczynek do Krainy Snu. W szkole zapanowała cisza. Nie był to jednak koniec Mikołajkowej Nocy Niespodzianek… Ułożone w śpiworach dzieci słuchały bajek i opowieści czytanych im przez wychowawców. W pięknie udekorowanych salach słychać było jedynie czytającego. Właśnie wtedy na szkolnym korytarzu pojawił się Mikołaj z potężnymi workami. Odwiedzał wszystkie dzieci w ich Krainach a tym grzecznym wręczał drobne słodkie upominki. Okazało się, że wszystkie dzieci będące tego wieczoru w szkole są grzeczne i każde otrzymało mały prezent. Oj napracował się Mikołaj!!! Jego wizyta zakończyła wieczór i można było wreszcie zasnąć po pełnym wrażeń dniu. W sobotę rano na wszystkie dzieci czekało przygotowane przez Rodziców śniadanie. Wspólny posiłek w szkolnej stołówce stanowił koniec Mikołajkowej Przygody. Kolejna taka Niespodzianka już za rok! Brak obrazka

Głównymi organizatorami imprezy były Monika Mettler oraz Violetta Kocik, którym składamy serdeczne, mikołajkowe podziękowania. Dziękujemy również pozostałym wychowawcom klas I – III a także Magdalenie Krajdzie, Dorocie Sulej, Annie Michalak, Wojciechowi Budzińskiemu, Dorocie Pawłowskiej, Piotrowi Binkowskiemu, Piotrowi Wilczyńskiemu, Edycie MakowskiejMariuszowi Kocikowi. Nad całością czuwała jak zwykle dyrekcja szkoły: Anna KrauzowiczBożena Hańczewska. Wyrazy uznania należą się ponadto Rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach tego szkolnego wydarzenia oraz dbali nad jego przebiegiem. To dzięki ogromnemu wysiłkowi tych wszystkich osób Mikołajkowa Noc Niespodzianek na długo zapisze się naszej pamięci i wejdzie na stałe do repertuaru imprez Szkoły Podstawowej Nr 13

Loteria Fantowa

Brak obrazka Brak obrazka
2 i 3 grudnia w naszej szkole trwała Wielka Mikołajkowa Loteria Fantowa. Loterię zorganizował Samorząd Szkolny. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów naszej placówki.