Osiągnięcia uczniów naszej szkoły

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w rozwijaniu własnych umiejętności, zainteresowań i pasji.

Świerszczykowe Wierszyki

Uczennica kl. III b Gaja Włodarczyk zajęła III miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Świerszczykowe Wierszyki", który się odbył w MOK-u w Pabianicach. Gaja w oryginalny sposób zaprezentowała wiersz Marii Konopnickiej "Stefek Burczymucha". To już kolejny sukces tej uczennicy. Gratulacje!

Kolejny sukces Piotra

W trzeciej edycji wojewódzkiego konkursu matematycznego MUSZELKA uczeń naszej szkoły, Piotr Ruciński z klasy VIa zajął I MIEJSCE, w swojej kategorii wiekowej. W pierwszym etapie konkursu Muszelka (klasy IV-VI szkoły podstawowej) i Jantar (klasy I-III gimnazjum) wzięło udział 260 szkół z województwa łódzkiego, w sumie 3099 uczniów. Do drugiego etapu, który odbył się 14 maja 2011 roku w Sieradzu, zakwalifikowało się 199 uczniów. Na ten etap konkursu oraz rozdanie nagród, Piotr udał się wraz z Tatą i nauczycielką matematyki p. Anną Sysio. Organizatorami Konkursu są Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska Sp.j. z siedzibą w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 413 oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli z siedzibą w Sieradzu przy ul. Tuwima 2.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Meridian

W siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu matematycznego MERIDIAN , który ma na celu rozwijać pasję matematyczną wśród dzieci i młodzieży, uczeń naszej szkoły, Piotr Ruciński z klasy VIa znalazł się w grupie stu najlepszych uczniów w kraju, w swojej kategorii wiekowej. Piotrek jest jednocześnie w grupie siedmiu najlepszych matematyków z województwa łódzkiego (jedynym z Pabianic), którzy wzięli udział w konkursie. Na wręczenie nagród, które odbędzie się 7 kwietnia Piotr wraz z Rodzicami oraz nauczycielem matematyki p. Anną Sysio został zaproszony do Warszawy. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje min. Minister Edukacji Narodowej.

Turniej Recytatorski

9 lutego 2001 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach odbył się Turniej Recytatorski "Zwierciadło rzeczywistości 20011". Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie: Michał Piech z kl. VIa i Natalia Śpiewok z kl. IVa. Za prezentację utworów: "Jarmark cudów" Wisławy Szymborskiej i "To ziemia" Jonasza Kofty Michał Piech otrzymał wyróżnienie.
Do udziału w konkursie uczniów przygotowała pani Jolanta Lesman.

Konkurs kolęd

20 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs "Hej, kolęda kolęda". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I - VI.

W kolędowy nastrój publiczność i uczestników wprowadził występ przedszkolaków grupy "0", którzy wykonali pastorałkę "Bosy pastuszek".

Jury w składzie: dyr. A. Krauzowicz, p. v - ce dyr. B. Hańczewska, p. P. Klemżyńska i p. A. Michalak wyłoniło zwycięzców.
I miejsce - Magdalena Kuc kl. VIb
II miejsce - Lena Apanowicz kl. IVa
III miejsce - Katarzyna Szanda kl. IIIb
Wyróżnienie: Łukasz Bohdanowicz i Natan Hemer IIIb

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i słodycze. Podczas obrad jury publiczność wysłuchała kolęd w wykonaniu chóru szkolnego. Organizatorka konkursu p. L. Kwasek dziękuje za liczny udział w konkursie i zaprasza za rok.

Spotkania z lekturą

Dnia 23 listopada uczniowie kl. III a - Julia Grzywacz oraz klasy III b - Michał Krawczyk i Gaja Włodarczyk reprezentowali naszą szkołę na miejskim konkursie SPOTKANIA Z LEKTURĄ, który miał miejsce w SP 9 w Pabianicach. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością książek "O psie, który jeździł koleją", a także "Kajtkowe przygody". Wykonując kilkanaście zadań zespołowo, twórczo współpracując wypadliśmy wspaniale!
Zajęliśmy I miejsce! Nad przygotowaniami naszej drużyny czuwały wychowawczynie: p. Agnieszka Meller i Ewa Plucińska.

Porozmawiajmy poezją

27 października 2010 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach odbył się Powiatowy Konkurs Recytacji z elementami gry aktorskiej "Porozmawiajmy poezją".
Jedną z trzech nagród zdobyli uczniowie: Michał Piech z klasy VIa i Jakub Piech z klasy Va za prezentację wiersza Jana Brzechwy "Nowy rok szkolny się zaczyna".

Do udziału w konkursie uczniów przygotowała pani Jolanta Lesman.

Święty Maksymilian Maria Kolbe - patron Pabianic

Magdalena Wardęcka i Paweł Burzyński z klasy VI a zajęli I miejsce w Miejskim Konkursie "Święty Maksymilian Maria Kolbe - patron Pabianic", zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 14 w ramach Dni Patrona Miasta. Bezbłędnie rozwiązali test wiedzy o życiu św. Maksymiliana, składający się z 15 pytań i bardzo dobrze poradzili sobie również z krzyżówką. Pokonali 9 dwuosobowych drużyn z 5 szkół podstawowych naszego miasta. W konkursie brały też udział uczennice klasy VI b - Joanna Gajdka i Patrycja Kaczmarkiewicz.

Rajd Osiedlowego Domu Kultury

5 października 2010r. nasza szkoła wzięła udział w XII Rajdzie Pieszym ODK zorganizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury PSM i Klub Turystyki Pieszej "Aaron". Z dużym sukcesem "trzynastkę" reprezentowała klasa Vc wraz z jej wychowawcą p.Edytą Makowską. A sukces nie był mały! Naszym uczniom udało się wywalczyć I miejsce. Do szkoły wrócili z dyplomem. pucharem i w świetnych humorach.

Pierwszy sukces naszych sportowców w nowym roku szkolnym

Męska reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Pabianickiego w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych. Składy naszych drużyn:
klasy IV : Przemysław Świętek, Michał Świerz, Konrad Szulc, Aleksander Włodarczyk, Mikołaj Błoch
klasy V: Patryk Kucharski, Dawid Kacprzyk, Kacper Kozak, Michał Orłowski, Dominik Kozłowski
klasy VI: Sebastian Baranowski, Radosław Mikucki, Krzysztof Kluczak, Szymon Nowicki, Michał Piech.
Opiekunem wszystkich reprezentacji jest nauczyciel wych. fizycznego p.Sebastian Grzelczyk.

Archiwum dla roku szkolnego 2010/11