03 Lipca 2022 05:28
Menu
Z życia szkoły
Akcja "Żonkile"
Dzień czekolady
Dzień Pizamy w Trzy...
Wiosenny Konkurs Pio...
Wielkanocne smakoły...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2012/2013 » "Zanim przyjedzie lekarz"
"Zanim przyjedzie lekarz"
Brak obrazkaTradycyjnie już 19 października odbył się w naszej szkole Tradycyjnie już 19 października odbył się w naszej szkole "Dzień Ratownika". Tegoroczna, szósta już edycja odbyła się pod hasłem "Zanim przyjedzie lekarz". W trakcie zajęć wszyscy uczniowie nabywali umiejętności udzielania pierwszej pomocy w sytuacji krwotoku z nosa, zranienia czy omdlenia. Przypomniane zostały zasady wzywania służb ratowniczych oraz zasady ewakuacji obowiązujące w szkole.
Mimo, że hasłem dnia była pomoc przedlekarska to jednak do uczniów dwóch klas zawitali ratownicy. Uczniowie klas Ib i IIIa mogli poznać zasady udzielania pomocy przez ratowników medycznych oraz obejrzeć karetkę od "środka". Jeden z uczniów miał nawet okazję przekonać się, jak czuje się pacjent na noszach.
Dwugodzinne zajęcia z ratownictwa skończyły się dosyć "głośnym" akcentem.W asyście sygnałów Straży Pożarnej w szkole rozległ się bardzo długi dzwonek - ALARM!
Cała szkoła szybko, ale bez paniki opuściła budynek. Na szczęście okazało się, że to tylko próbny alarm.
Na zakończenie korzystając z uprzejmości pabianickich strażaków oraz pięknej pogody uczniowie klas młodszych obejrzeli wyposażenie wozów strażackich. Mogli tez porozmawiać z przedstawicielami Straży Pożarnej. Niektórzy nawet podjęli życiowe decyzje - zostaną strażakami!
Oby wytrwali w tym postanowieniu.

Brak obrazkaBrak obrazka

Programy realizowane w naszej szkole