03 Lipca 2022 04:45
Menu
Z życia szkoły
Akcja "Żonkile"
Dzień czekolady
Dzień Pizamy w Trzy...
Wiosenny Konkurs Pio...
Wielkanocne smakoły...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2012/2013 » Ślubowanie klasy 1a i 1b
Ślubowanie klasy 1a i 1b
Brak obrazkaDnia 12 października 2012r. odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia naszych pierwszoklasistów. Dzień ten był ukoronowaniem pierwszych tygodni pobytu w szkole, podczas których dzieci klimatyzowały się w szkole, poznawały się nawzajem, nawiązywały kontakty ze starszymi kolegami, poznawały szkołę, uczyły się przestrzegania zasad zachowania.
Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów klasy 1a i 1b. Zachwycił on złożonością figur i wdziękiem małych tancerzy. Następnie Pani Dyrektor serdecznie powitała bohaterów uroczystości życząc im sukcesów w szkole. Dzieci usłyszały wiele ciepłych słów również od Przedstawiciela Rady Rodziców i starszych kolegów. Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar naszej szkoły, że będą dobrymi uczniami. Następnie Pani Dyrektor pasowała na ucznia każdego pierwszaka specjalnie przygotowanym na tę uroczystość piórem, a Pani Wicedyrektor wręczyła każdemu dziecku jego pierwszy dokument - legitymację szkolną. Dzieci zostały obdarowane również pamiątkowymi dyplomami i słodkościami. Bohaterowie dnia uświetnili uroczystość występem artystycznym pt. "Grunt to dobre wychowanie, czyli czym skorupka za młodu nasiąknie...". W zabawnej formie przekazały zasady kulturalnego zachowania. Artyści zachwycili widzów układami tanecznymi i ciekawymi strojami oraz rapowanym tekstem o dobrym zachowaniu. Na zakończenie pierwszoklasiści mieli zrobione pamiątkowe zdjęcia.
To był dzień pełen miłych wrażeń, wzruszeń i na długo zostanie w pamięci dzieci, ich najbliższych i całej społeczności szkolnej.
Programy realizowane w naszej szkole