03 Lipca 2022 05:06
Menu
Z życia szkoły
Akcja "Żonkile"
Dzień czekolady
Dzień Pizamy w Trzy...
Wiosenny Konkurs Pio...
Wielkanocne smakoły...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2012/2013 » Święto Niepodległości
Święto Niepodległości
Brak obrazka
Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.
Święto to ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli - w 1918 r. stało się niepodległe, wolne od zaborców.

W dniu 12 listopada odbył się z tej okazji uroczysty apel. Uczniowie klas piątych i szóstych przypomnieli o ważnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w Polsce w tamtych trudnych czasach. Zaprezentowali wiersze, a szkolny chór uświetnił występ patriotycznymi pieśniami.


Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku.
W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku w czasie rządów komunistycznych obchodzenie tego święta było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono Święto Niepodległości.
Od tego czasu jest to najważniejsze święto państwowe, zaś dzień 11. listopada jest dniem wolnym od pracy.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli p. Lidii Kwasek (opiekun chóru), p. Tomasza Łyszkowskiego (nauczyciela historii) i p.Jolantę Lesmann (wych. świetlicy).

Brak obrazkaBrak obrazka
Programy realizowane w naszej szkole