03 Lipca 2022 04:20
Menu
Z życia szkoły
Akcja "Żonkile"
Dzień czekolady
Dzień Pizamy w Trzy...
Wiosenny Konkurs Pio...
Wielkanocne smakoły...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2012/2013 » W krainie bombek choinkowych
W krainie bombek choinkowych


30.11.2012 roku klasy V A i V B pod opieką pani BożenyBiskupskiej oraz wychowawczyń p. Aliny Gras i p. Małgorzaty Krawczyk gościły w Piotrkowie Trybunalskim w zakładach „Szkło- Dekor”, produkujących szklane ozdoby choinkowe. To była wspaniała lekcja rękodzieła.
Uczniowie pod opieką pani przewodnik śledzili drogę, jaką pokonuje szkło, od momentu gdy przyjeżdża jako rurka szklana i podlega formowaniu w temp. 5000C, po chwilę gdy gotową ozdobę możemy zawiesić na świątecznym drzewku.
Dzieci z niedowierzaniem i wypiekami na twarzy przyglądały się wydmuchiwaniu szklanych kul, które później podlegały procesowi lustrzenia, hartowania i suszenia, by we wprawnych rękach dekoratorek zamienić się w magiczną, błyszczącą brokatem i przyciągającą wzrok bogactwem kształtów i kolorów ozdobę.
Najdłużej w pamięci zwiedzających pozostaną wskazówki przemiłej pracownicy zakładu, która uczyła dzieci ręcznego zdobienia bombek i to uczucie, gdy podziwiały efekt swojej pracy – własnoręcznie, według swojego pomysłu, ozdobione kugle. Tej trudnej sztuki uczyli się trzynastkowicze w pracowni dekoratorskiej, w której obok atmosfery pracy, czuć było wkradający się nieśmiało nastrój zbliżających się świąt.
Swoje dzieła uczniowie dostali w prezencie wraz z ręcznie wypisanymi imionami każdego z uczniów obu klas. Zawisną one na choinkach w uczniowskich domach, bądź będą pięknym prezentem dla najbliższych.
Ooooch …, aby do Gwiazdki.
Programy realizowane w naszej szkole