23 Wrzesień 2021 16:39
Menu
Z życia szkoły
Warzywno-owocowe lud...
Dzień Kropki w Trzy...
Spacer do parku klas...
Uczniowie SP 13 Mist...
Małgosia znów najl...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2019/2020 » Za 100 lat też o nas usłyszą
Za 100 lat też o nas usłyszą
Brak obrazkaJuż wiadomo, że prace literackie prezentujące świat za 100 lat, napisane przez uczniów naszej szkoły: Antoniego Michalskiego VIb, Małgorzatę Cholewińską VIIb oraz Dominikę Zięciak VIIIb, zostaną zamknięte w wielkiej kapsule czasu, która ma formę mobilnej „Rzeźby Architektonicznej”, której lokalizacją bazową będzie prestiżowe miejsce w Krakowie, przy ul. Dolnych Młynów 10. W jej wnętrzu zostaną zamknięte wszystkie prace literackie oraz plastyczne, które w czasie trwania trzech edycji konkursu zostaną wyłonione przez jury. Organizatorem konkursu pt.: „Serce Kapsuły Czasu” jest Fundacja „TworzyMY Kraków”

Nasi uczniowie zostali Laureatami Honorowymi. Ich prace zostaną zamknięte w Kapsule Czasu w formie oryginalnej i elektronicznej. Laureaci otrzymają też złoty certyfikat potwierdzający zamknięcie pracy w kapsule.
Kapsuła, jak i zamknięte w niej prace mają stać się wspólnym dziedzictwem, które zostanie darowane następnym pokoleniom. Będzie otwierana w interwałach czasowych: za 10, 25, 50, 75 i 100 lat, kiedy to będzie następowało porównywanie z teraźniejszością wizji przedstawionych w pracach autorów.


Naszym laureatom gratulujemy pisarskiego talentu i zazdrościmy wyobraźni.

,,Certyfikat Ambasadora ogólnopolskiej akcji Serce Kapsuły Czasu" otrzyma opiekun uczniów i szkolny koordynator konkursu- p. Edyta Makowska.

Brak obrazkaPrace laureatów z Trzynastki

Cyberprzestrzeń samotnej staruszki_ Dominika Zięciak

Podróż wyobraźnią w przyszłość!_ Małgorzata Cholewińska

Bitwa o Kraków_ Antoni Michalski

Programy realizowane w naszej szkole