03 Lipca 2022 03:54
Menu
Z życia szkoły
Akcja "Żonkile"
Dzień czekolady
Dzień Pizamy w Trzy...
Wiosenny Konkurs Pio...
Wielkanocne smakoły...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2021/2022 » Akcja "Żonkile"
Akcja "Żonkile"
Brak obrazka 19 kwietnia 1943 roku w getcie warszawskim wybuchło powstanie, na znak pamięci tamtych wydarzeń uczniowie naszej szkoły z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przystąpili do akcji "Żonkile" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich.
Tematem przewodnim tegorocznej akcji jest miłość. Marek Edelman, jeden z przywódców powstania, pytał w książce "I była miłość w getcie": "Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość"? Dlaczego nikogo to nie interesuje?". Podczas tej edycji akcji Żonkile zastanowimy się nie tylko nad zadanym przez Edelmana pytaniem, ale również nad tym, czym była i co znaczyła miłość w getcie warszawskim - czytamy na stronie muzeum.
Edukatorzy z muzeum przygotowali dla uczniów z całej Polski materiały edukacyjne, które przybliżyły nam historię tych wydarzeń. Klasy 7a , 8a oraz 3b obejrzały film edukacyjny, po obejrzeniu którego rozmawiały o historii Żydów na terenach Polski. Wspólnie wykonały także papierowe żonkile-symbol zbiorowej pamięci, który jest podkreśleniem siły wspólnoty, znaczenia solidarności i potrzeby dialogu ponad podziałami.

Galeria zdjęć
Programy realizowane w naszej szkole