28 Września 2022 21:50
Menu
Z życia szkoły
Narodowe Czytanie
„Zaczarowany świa...
Wycieczka do Torunia
Wycieczka do Warszawy
Akcja "Żonkile"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2013/2014
Z życia szkoły: Wydarzenia 2013/2014
Zakończenie roku szkolnego
Brak obrazkaPiątkowe przedpołudnie (27 czerwca) było upragnioną chwilą dla wszystkich uczniów - zakończenie roku szkolnego. Najważniejszym wydarzeniem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych za najwyższe wyniki w nauce oraz sukcesy w konkursach. Do grupy najlepszych uczniów należą z klas czwartych:
Iga Kudra (4a) śr.5,11, Adrian Gosławski (4a), Marta Żuber (4a), Adrian Krawczyk (4b) - wszyscy ze średnią 5,0
z klas piątych:
Zuzanna Leske (5a), Weronika Olkusz (5b), Barbara Wąsek (5b) - wszystkie ze średnią 5,27, Florczak Karolina (5b) średnia 5,0.

P. Bożena Hańczewska ...

KONKURS PRZYRODNICZY DLA KLAS IV.
17 czerwca drużyny 3 i 4 osobowe złożone z uczniów klas IV sprawdzały swoje umiejętności przyrodnicze, biorąc udział w kolejnej edycji szkolnego konkursu "Zwierzęta i rośliny naszych łąk, pól i lasów". Czwartoklasiści rywalizowali między sobą podczas pięciu rund. Musieli rozpoznać z jakiego drzewa pochodzą wybrane liście, rozwiązać test, ułożyć puzzle, odgadnąć jakie zwierzę ukryło się w zagadkach oraz rozpoznać drzewa iglaste na podstawie szyszek. I miejsce zdobyła drużyna w składzie: PATRYK RUTA, ADRIAN GOSŁAWSKI, ADAM GIERSZON i KUBA NOWOGRODZKI. II miejcse zdobyły: MAJKA SZMIGIELSKA, JULIA KACPRZAK i NATALIA CHORĄŻA. III mieejsce wywalczyła drużyna w składzie: ZOSIA MORAWSKA, OLIWIA MYCZKA, MARTA ANIMUCKA i OLA KLUCZAK. Nauczyciel przyrody grtuluje zwycięzcom i dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Miting lekkoatletyczny Jadwigi Wajsówny
17 czerwca wzięliśmy udział w lekkoatletycznym Mitingu Jadwigi Wajsówny. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 8. której patronem jest ta świetna sportsmenka z Pabianic, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka kraju w rzucie dyskiem, pchnięciu kulą, skoku w dal. Olimpijka z Los Angeles, Berlina i Londynu. Miting odbył się po raz drugi. Najlepsze rezultaty osiągnęli: Ola Wardęcka - II miejsce w biegu na 200m., Natan Hemer - I miejsce w biegu na 200m., Bartek Śledziński - I miejsce w rzucie piłką lekarską. Udział brali też: Roksana Wilichowska, Martyna Szymczak, Natalia Śniada, Joanna Gajewska, Paulina Ochęcka, Sara Trzeciak, Kacper Okrojek, Kuba Górski, Hubert Welfel, Kuba Didoch i Wiktor Ruzga.

Smok Podwawelski
12 czerwca klasa II a pożegnała rok szkolny przedstawieniem pt. "Smok Podwawelski", przygotowanym dla rodzin uczniów. Aktorzy samodzielnie wykonali scenografię i część garderoby. Spektakl rozpoczął efektownie odtańczony krakowiak. Wspaniałe kreacje aktorskie wzbogaciła oprawa muzyczna i barwne stroje. Przedstawienie to podsumowało owocny rok szkolny i pokazało umiejętności uczniów oraz ich dojrzałość do podejmowania wyzwań.

Zdobyliśmy Kraków!!!
Przez 5 dni uczniowie klas: Ib, IIb oraz Vb i części klasy IVa pod opieką pań: Violetty Kocik, Moniki Mettler, Jolanty Lesman oraz Edyty Makowskiej gościli w Krakowie. Wyjazd dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń i pozwolił bliżej poznać historię naszego kraju. W czasie wycieczki uczniowie odwiedzili kopalnię soli w Wieliczce, Jaskinię Wierzchowską, zwiedzili Kraków ( m.in. Wawel, Sukiennice, kościół Mariacki), gościli w najmniejszej na świecie fabryce cukierków ,, Ciuciu”, gdzie własnoręcznie wykonali lizaki, płynęli statkiem po Wiśle, trzykrotnie mieli też okazję korzystać z atrakcji największego krytego Aquaparku w Polsce, który również mieści się w tym pięknym i zabytkowym mieście. W drodze powrotnej ...

Przedstawienie 4B " Na wysypisku śmieci".
Uczniowie z klasy 4b w ramach zajęć Szkolnego Koła Przyrodniczego przygotowali przedstawienie ekologiczne " Na wysypisku śmieci". Inscenizację o tym , jak należy segregować odpady obejrzeli uczniowie klas I-IV. Młodzi aktorzy wcielili się w puszki po coli, pepsi, reklamówki, butelki szklane i plastikowe, gazety oraz różnorodne pojemniki na segregowane odpady. Wiedza o tym jak należy segregować śmieci jest niezbędna każdemu, kto dba o nasze środowisko. Uczniowie klasy 4B z wychowawczynią mają nadzieję, że przedstawienie pokazało, że wrzucanie odpadków do odpowiednich pojemników nie jest trudne, a jakże potrzebne naszej planecie.

Jest w nas moc….
Brak obrazkaKochani!!! Tym razem zaczniemy od podziękowań dla wszystkich tych, którzy ostatnie sobotnie przedpołudnie( 07.06.2014r.) woleli spędzić z nami na trasie XIV Rajdu o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic niż wylegiwać się przed telewizorem czy wpatrywać w komputer. A jest Wam za co dziękować, bo drugi już puchar, który przywieźliśmy z sobą z rajdu zawdzięczamy właśnie Wam. Dlatego też raz jeszcze dziękujemy uczniom, rodzicom i wszystkim tym, którzy pomogli nam już po raz drugi zgarnąć trofeum w kategorii: najliczniej startująca w rajdzie szkoła. Bez Was wszystkich nasz sukces nie byłby możliwy. A trzeba dodać, że ...

Dzień Dziecka w IIa
6 czerwca klasa II a świętowała Dzień Dziecka. Rodzice uczniów przygotowali pieczenie kiełbasek na ognisku oraz słodki poczęstunek. Podczas klasowego pikniku uczniowie mieli okazję m.in. rozegrać mecz w "dwa ognie" i ścigać się w workach. Największym powodzeniem cieszyło się przeciąganie liny. Cóż, po takiej ilości zjedzonej kiełbasy, to chyba nie jest dziwne. Energia musiała przecież zostać jakoś spożytkowana. Dopisała nam słoneczna pogoda. Wszystkim dzieciakom klasa II a z wychowawcą życzy równie pogodnych wakacji. Cześć!

Sportowy Piknik Rodzinny
Brak obrazka31 maja odbył się coroczny Piknik Rodzinny. To już czwarty raz pracownicy szkoły wraz z grupą rodziców zaprosili wszystkich uczniów i ich rodziców na integracyjne spotkanie w swobodnej atmosferze, wypełnionej dobra zabawą. Organizatorzy zaproponowali gościom zawody sportowe (podczas których rodzice rywalizowali wraz z dziećmi), konkursy z nagrodami, gry playstation oraz możliwość zdjęcia "w oślej ławce". Nie zabrakło także wolontariuszy z "Agrafki" dzięki którym po szkolnym boisku krążyło masę umalowanych twarzy. Najwięcej emocji wzbudzały ...

,, Dzień Matki”
Brak obrazka23.05.2014r. klasa Vb obchodziła uroczyście Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali poetycki wieczorek, podczas którego zaprezentowali najpiękniejsze wiersze o mamach i dla mam. Aby spotkanie, na które zaproszone zostały wszystkie mamy, przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie postarali się o stworzenie szczególnego klimatu. Oprócz występu artystycznego ukochane mamy zostały zaproszone na ciasto i herbatkę. Do specjalnie na tę okoliczność udekorowanych stołów mamy zasiadły z nieukrywaną przyjemnością. Były też życzenia, laurki i kwiaty, które każdy z uczniów przygotował dla swojej mamy. Podczas spotkania, które minęło w bardzo miłej i przepełnionej miłością atmosferze, mamy miały okazję do naprawdę głębokich wzruszeń. W niejednym oku ukochanej mamy zakręciła się łza wzruszenia.

WIELKIE SERCA TRZYNASTKOWICZÓW
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że mają wielkie serca i nie są obojętni na potrzeby chorej Zuzi. Podobnie jak w I półroczu, tak i teraz z ogromnym zaangażowaniem zbierali korki dla małej Zuzi. Udało się zebrać jeszcze więcej zakrętek niż w I półroczu. Opiekunki Rady Samorządu Uczniowskiego p Ranata Szałecka i p Milena Krysiak dziękują naszym uczniom i rodzicom za udział w akcji.

Szkolny konkurs- Tajemnice Przyrody
Brak obrazkaW dniach 5-6 maja wszyscy uczniowie klas IV-VI wzięli udział w szkolnym konkursie - TAJEMNICE PRZYRODY. Była to druga edycja tego wewnątrzszkolnego konkursu. Podczas lekcji przyrody trzynastkowicze zmagali się z pytaniami badającymi ich wiedzę przyrodniczo-geograficzną. Najlepszy wynik, 94 % poprawnych odpowiedzi uzyskał uczeń klasy VB ANTEK CIESIELSKI. Drugie miejsce zajął KACPER GAJDA z klasy VA, uzyskując 86 % , trzecie miejsce przypadło ZUZANNIE MAJCHRZAK z klasy VA- 85 % poprawnych odpowiedzi.

Mistrzostwa Pabianic w pływaniu
Brak obrazka
W dniu 15.05.2014 r odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w pływaniu szkół podstawowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszej szkoły, którzy wywalczyli czołowe miejsca w poszczególnych wyścigach. Zdobyliśmy aż 12 medali : 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych. I tak w poszczególnych stylach i grupach wiekowych miejsca zdobyli: ...


Powiatowy konkurs "Parki narodowe".
Brak obrazkaJak co roku w kwietniu czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w powiatowym konkursie o parkach narodowych Polski. SP13 wystawiła drużynę w składzie: Julia Grzywacz, Gaja Włodarczyk, Jakub Górski i Bartek Łakomicki.Uczniowie w pierwszej rundzie prezentowali w formie scenki przygotowane wcześniej ciekawostki o wybranych zwierzętach łódzkich parków krajobrazowych. Kuba wcielił się w nauczyciela przyrody, a pozostali uczestnicy grali uczniów. W kolejnych rundach wszyscy konkursowicze jednocześnie odpowiadali na różnorodne pytania, wpisując ...

"Kopciuszek" w SP w Bychlewie
Dnia 15 kwietnia klasa 2b udała się z wizytą do szkoły podstawowej w Bychlewie, aby zaprezentować przedstawienie "Kopciuszek". Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez gospodarzy. Udostępniono nam garderoby do przebrania, a występ miał miejsce w sali gimnastycznej przy wcześniej przygotowanej dekoracji. Aktorzy wspaniale odnaleźli się w nowej scenerii i pięknie odegrali bajkę. Publiczność przedszkolna i klas młodszych z uwagą śledziła losy Kopciuszka. Została również zaproszona na bal do zamku i wspólnie z aktorami zatańczyła "czekoladowy taniec". Wszyscy świetnie się bawili. Po występie dla naszej klasy przygotowano poczęstunek. Było to niezapomniane przeżycie! Bardzo dziękujemy za zaproszenie i tak ciepłe przyjęcie wszystkim nauczycielom SP w Bychlewie, a szczególnie Pani Katarzynie Skurze. Jesteśmy również bardzo wdzięczni babci i dziadziusiowi Mateuszka Grysa i dziadziusiowi Mateuszka Góralczyka za ogromna pomoc.
Programy realizowane w naszej szkole