21 Stycznia 2022 00:42
Menu
Z życia szkoły
Konkurs świąteczny
Zimowe zabawy klasy 1b
Kolorowe kredki nama...
Kasztany, kasztany ...
Zawody w piłkę rę...
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP
Menu
Z życia szkoły » Wydarzenia 2021/2022
Z życia szkoły: Wydarzenia 2021/2022
Konkurs świąteczny
Z okazji świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniej udekorowaną salę. Wszystkie klasy pięknie przystroiły swoje pracownie. Zwycięzcami zostały klasy: 6a z wychowawcą panią Małgorzatą Krawczyk oraz 1b z wychowawcą panią Moniką Mettler. Gratulujemy!!!!

Zimowe zabawy klasy 1b
Brak obrazka W poniedziałek 13 grudnia pogoda uraczyła nas słońcem i śniegiem. Jak nie wykorzystać takiego daru! :) Nasza klasa (1B) z radością wybiegła ze szkoły, aby cieszyć się zimą na naszym boisku. Najpierw była bitwa śnieżna, a potem lepienie bałwana. Zadowoleni, z rumieńcami na twarzach i nową energią wróciliśmy do szkoły na dalsze zajęcia. Powtórzymy to :)

Kolorowe kredki namalują wszystko
Brak obrazka 22 listopada przypadało w kalendarzu niezwykle miły dzień - Dzień Kredki. Kredki to wspaniały przedmiot – dostępny dla wszystkich, pozwala wyrazić swoje myśli i marzenia. Z tej okazji dzieci namalowały swoimi ulubionymi kredkami postacie z bajki. Wszystkie prace były piękne, trudno było wybrać.
Zostały wyróżnione prace: Natalii Łobody, Zofii Malinowskiej i Magdy Sonnak. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone. Gratulujemy.

Kasztany, kasztany ...
Brak obrazka W naszej szkole odbyła się jak co roku zbiórka kasztanów. Zebrane kasztany zostaną wykorzystane do celów farmaceutycznych. Najbardziej zaangażowane w zbiórkę kasztanów były najmłodsze klasy. Najwięcej kasztanów uzbierały klasy: I miejsce - klasa II b zebrała 623,7 kg. II miejsce – klasa III b zebrała 530,7 kg. III miejsce – klasa I a zebrała 189 kg. Klasa, która zebrała największą ilość kasztanów i zostanie ...

Zawody w piłkę ręczną
Brak obrazka W dniu 9 listopada odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W kategorii chłopców Trzynastka zajęła II miejsce. W meczu z SP 17 ulegliśmy 4-8. W meczu z SP 1 wygraliśmy 7-6. W drużynie chłopców pod opieką nauczycieli Rafała Raźniewskiego i Sebastiana Grzelczyka grali:...



Trzynastka w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"
Brak obrazka We wtorek, 16 listopada odbył się gminny etap turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", który w naszej szkole tradycyjnie cieszy się dużą popularnością. W tym roku udało nam się wystawić 4 drużyny: 2 w kategorii wiekowej U-10 i 2 w kategorii U-12. W turnieju na etapie gminnym w kategorii U -10 były w sumie 3 drużyny z Pabianic. Oprócz naszych reprezentacji była też Szkoła Podstawowa nr 14. W pierwszym meczu między SP 13 I i SP 13 II padł wynik 18-0 dla SP 13 I. W drugim meczu SP 13 I po pełnym emocji pojedynku wygrywa z SP 14 2-1. W ostatnim meczu SP 14 wygrywa z SP 13 II 21-0. Tym samym SP 13 I zajmuje ...

Lodowe szaleństwo
Brak obrazka Chociaż do nadejścia prawdziwej zimy wciąż jeszcze jest sporo czasu, nasi uczniowie już szlifują formę, by być gotowym na zimowe szaleństwo. Dlatego też 27 października uczniowie klasy Vb z wychowawcą Edytą Makowską i panią Violettą Kocik oraz niewielka grupa miłośniczek jazdy na łyżwach z klasy VIII b wybrali się na lodowisko Retkinia. Zabawa była naprawdę udana i chociaż zdarzały się lekkie potknięcia a nawet upadki, uczniowie radzili sobie całkiem nieźle. Dużym powodzeniem cieszyły się też polarne niedźwiadki, które ułatwiały jazdę nawet tym, którzy nie po raz pierwszy stali tego dnia na lodzie. Najważniejsze jednak jest to, że wszyscy w doskonałych humorach wrócili do domów i mają ochotę na więcej.

Postacie z bajek w Trzynastce
Brak obrazka Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Pomaga w przezwyciężaniu wielu barier - każda bajka ma swój morał, który wiele uczy dzieci i dorosłych. Z okazji tego święta dzieci młodszych i starszych klas mogły się przebrać za postać z wybranej bajki. Tego dnia szkoła zamieniała się w krainę bajkowych postaci. Na szkolnym korytarzu zagościły takie postacie jak: Myszka Miki, Kot w Butach, Spider-man, Król, Jednorożec, Czarownica, Elza, Czerwony Kapturek, i wiele innych postaci z bajek.


Czytelnicza Sztafeta Szkół 2021
Brak obrazka W czwartek 28 października „Trzynastka” wzięła udział w corocznej akcji pod nazwą Czytelnicza Sztafeta Szkół. „Pokaż kulturę i chroń naturę” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji. Podczas lekcji czytaliśmy fascynujące opowieści o życiu drzew, ich wzajemnych relacjach a nawet uczuciach, o mieszkańcach Puszczy Białowieskiej i ich zwyczajach, o czynnikach zagrażających istnieniu raf koralowych, wpływie przemysłowych związków chemicznych na przyrodę, nasze zdrowie i stan biosfery, a także o potrzebie oszczędzania wody, energii i recyklingu. Wysłuchane fragmenty pochodziły z następujących książek: „Sekretne życie ...


Dzień Wesołej Dyni
Brak obrazka30 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wesołej Dyni. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać wesołe dynie przyniesione przez uczniów. Autorsko udekorowane dynie zachwyciły pomysłowym i pięknym wykonaniem. W kategorii klas 1-3 wyróżniona została dynia Nadii Rogaczewskiej z klasy 1 a, a w kategorii klas 4- 8 - dynia Antoniny Grabowskiej z klasy 5b. Brawa dla wszystkich klas, które wzięły udział w tym jesiennym projekcie. Gratulujemy ciekawych pomysłów.

Lekcja w muzeum
Brak obrazkaUczniowie klasy 4b podczas zajęć w Muzeum Miasta Pabianic mieli okazję poznać historię Polski oraz najważniejsze święta narodowe. Podczas multimedialnej prezentacji czwartoklasiści otrzymali odpowiedzi na pytania dotyczące naszej ojczyzny: skąd wzięła się jej nazwa, co oznaczają barwy narodowe, jak zmieniały się granice naszej ojczyzny. Przybliżona została również historia naszego regionu. Na zakończenie uczestnicy zajęć wykonali biało-czerwoną kokardę.

SuperMoc jest w nas!!!
Brak obrazkaW dniach 18 – 22 października realizowaliśmy ogólnopolski projekt Uczniowski Tydzień SuperMocy. Jego celem jest uświadomienie uczniom ich mocnych stron, stworzenie możliwości zaprezentowania posiadanych talentów, budowanie poczucia własnej wartości i integracja grupy/klasy. Reportaż z rozlicznych działań jakie odbywały się w tym tygodniu Trzynastce znajduje się na szkolnej stronie Facebook’a. Szkolnym organizatorem akcji była ...

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dopóki pamięcią im się płaci” W. Szymborska
Brak obrazkaW środę 27 października uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą p. Renatą Goszcz i p. Agnieszką Skowron odwiedzili jak co roku w okresie Wszystkich Świętych w ramach działań samorządu groby zmarłych nauczycieli SP nr 13 w Pabianicach. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach osób zasłużonych w naszej szkolnej społeczności, by uczcić ich pamięć. Była to ważna lekcja wychowania obywatelskiego, która pozostanie uczniom w pamięci.

Nasi wolontariusze pierwsi w grze terenowej
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem p. Katarzyną Krawczyk zajęli I miejsce w ramach gry terenowej "Śladami świętej siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi".
Programy realizowane w naszej szkole