08 Luty 2016 06:47
Menu
Z życia szkoły
Akademia Przedszkolaka
Zima w piosence i po...
Jasełka dla Babci i...
IIc w planetarium
Noc w szkole
Dla uczniów od nauczycieli
WebQuest - Wynalazki
WebQuest - Bądź bezpieczny w sieci
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Konkurs fotograficzny "Jakie znasz zawody?"
Jakie znasz zawody? to konkurs fotograficzny dla szkół podstawowych
Zadaniem konkursowym jest stworzenie prac fotograficznych przedstawiających ludzi wykonujących różne zawody. Prace konkursowe należy wykonać na papierze fotograficznym o wymiarach 20x30 cm. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę.
Wykonane zdjęcia proszę dostarczyć do pedagoga – p. Doroty Pawłowskiej do dnia 14 marca 2015 r.
Akademia Przedszkolaka
Brak obrazka
Tegoroczna „Akademia Przedszkolaka” przebiegła pod hasłem doświadczeń, tańca i zabaw, przygotowujących do nauki czytania i pisania.
„Dobry start w szkole jest niezwykle ważny dla rozwoju dziecka. Jeśli jest ono psychicznie i fizycznie gotowe do podjęcia nauki, bez trudu i z radością opanowuje podstawy edukacji. Może bez przeszkód realizować potencjał intelektualny i osobowościowy. Ma wielką szansę na to, by w przyszłości osiągnąć sukcesy ...

więcej i galeria zdjęć
Zima w piosence i poezji 2016
Brak obrazka
23 stycznia odbył się konkurs „ Zima w piosence i poezji”. Licznie zgromadzonych widzów wprowadziło w zimowy nastrój trzydziestu pięciu uczestników konkursu z klas I-VI. Na scenie królowały piosenka i wiersz. Wszystkie wystąpienia podobały się publiczności i jurorom. Niektórzy uczestnicy zadbali nawet o zimowy akcent w swoim stroju. Poziom prezentacji był wyrównany. Jurorzy wybrali najpiękniejsze wykonania.

więcej i zdjęcia
Jasełka dla Babci i Dziadka w wykonaniu klasy III b
Brak obrazkaW dniu 26.01.2016 r. w sali numer 6 zasiedli dziadkowie i babcie uczniów klasy trzeciej, która z okazji ich święta przygotowała jasełka, kilka wierszyków i kolędy w wykonaniu instrumentalnym i wokalnym. Kochające wnuki przygotowały również własnoręcznie piękne kwiaty dla dziadków. Myślę, że wnuki swoim występem zasłużyły sobie na duże lody i ogromne buziaki.

zdjęcia
II c w Planetarium EC1
Brak obrazkaUczniowie kL. II c wraz z opiekunami p. A. Meller i p. A. Michalak poleciała w kosmiczną podróż, bo cóż może być przyjemniejszego od oglądania rozgwieżdżonego nieba? Oglądanie go ze świadomością, na jakie mity i legendy patrzymy. Tym bardziej, że dzisiaj wiemy już o wiele więcej od naszych przodków o kosmicznych obiektach widocznych w zimie. Wszystko to ...

więcej
Noc w szkole
Brak obrazka15 stycznia 2016r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie klas III b oraz IVa pod opieką pani Violetty Kocik i Edyty Makowskiej mieli okazję uczestniczyć w nocnym spotkaniu. Zabawa rozpoczęła się tuż przed wieczorem od sportowej rywalizacji. Wraz z nauczycielkami uczniowie uczestniczyli w zawodach w przeciąganiu liny oraz grze w dwa ognie. Walka była zażarta i zakończyła się remisem w przeciąganiu liny oraz porażką czwartoklasistów w grze w piłkę. Na tym jednak nie koniec atrakcji wieczoru.
Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na ...

więcej i galeria zdjęć
Nowy plan lekcji
Na szkolnej stronie internetowej znajduje się już nowy plan lekcji, który obowiązuje od 1 lutego.
Informacje dla nauczycieli...
... widoczne po zalogowaniu.
To jest polka dla dziadziusia i dla babci i dla wnusia!
Brak obrazkaTanecznie i w rytmie polki, jak przystało na karnawał odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w kl. IIc. Dzieci przestawiły inscenizację "12 miesięcy", wyrecytowały pięknie wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły polkę. Na koniec wręczyły piękne laurki. Mamy przygotowały pyszne babeczki oraz słodkości. Na koniec nastrój karnawału udzielił się wszystkim i zaczęły się tańce babć, dziadków oraz wnucząt. Uroczystość zakończyły piękne życzenia i słowa wdzięczności dla kochanych dziadków.
zdjęcia
Jasełka w naszej szkole
Brak obrazkaW grudniu i w styczniu w naszej szkole wystawione były jasełka "Zaśpiewajmy Jezusowi"przygotowane przez uczniów klasy 1b, 4b i szkolny chór pod opieką p. L. Kwasek. p.M.Mettler, siostry Heleny i p. J.Zawady. Pierwsze przedstawienie obejrzała społeczność naszej szkoły. W styczniu zaś, naszą widownią były dzieci z przedszkoli nr 2, 3, 12, 14. Aktorzy swoją piękną grą opowiedzieli o Bożym Narodzeniu, wprowadzając nas w świąteczny czas. Wszyscy mieliśmy okazję wysłuchać i wspólnie ...

więcej i galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka
Brak obrazka
20 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się koncert muzyczno-poetycki „Dla Babci i Dziadka”. Pamiętające o tym szczególnym dniu kochające wnuczęta zaprezentowały dostojnym gościom utwory instrumentalne i wokalne. Wielu wzruszeń dostarczyły również Babciom i Dziadkom recytacje utworów poetyckich. Koncert umilił wszystkim słodki poczęstunek. Organizatorki: p. L. Kwasek, J. Lesman i A. Michalak dziękują gościom i występującym dzieciom za udział w spotkaniu.
Programy realizowane w naszej szkole