20 Październik 2014 11:38
Menu
Z życia szkoły
Rajd poświęcony Bi...
Stefanki - święto ...
Na dobry początek...
Dzień integracyjny ...
Zakończenie roku sz...
Dla uczniów od nauczycieli
WebQuest - Wynalazki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Adrian zdobył brązowy medal !!!
W dniach 11 - 12 października 2014r. w Pszczynie odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintona. Adrian Krawczyk z klasy Vb zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej w grze pojedynczej chłopców, zdobywając tym samym brązowy medal. Dzięki ostatniemu sukcesowi, nasz przewodniczący Samorządu Szkolnego zajmuje bardzo wysokie miejsce w ogólnopolskim rankingu. Grę w badmintona trenuje w pabianickim UKS Korona.

Serdecznie Adrianowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Podziel się posiłkiem 2014
Brak obrazkaW dniach 3 i 4 października wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Podziel się Posiłkiem”. Akcja miała na celu zebranie produktów spożywczych z długim terminem przydatności potrzebującym dzieciom w całej Polsce. Uczniowie zbierali żywność przez dwa dni w sklepie „Sława” przy ulicy Orla. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, szczególnie tym, którzy uczestniczyli w zbiórce po lekcjach i w sobotę, poświęcili swój wolny czas. Koordynatorami akcji były panie: Edyta Makowska, Anna Michalak, Dorota Pawłowska

Konkurs czytelniczy
W nowym roku szkolnym biblioteka rozpoczęła cykl konkursów od sprawdzenia
znajomości lektury Julii Duszyńskiej pt"Cudaczek - Wyśmiewaczek".

Laureatami konkursu okazali się:
1 miejsce - Tymon Malinowski z klasy II b
2 miejsce - Julia Kierzek z klasy III b
3 miejsce - Jaga Kubiak z klasy III b

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnym konkursie, który odbędzie
się już 22 października 2014r.
Trzynastka na rajdzie ...
Po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie zorganizowanym przez PTTK w Pabianicach. Tematyka rajdu poświęcona była Bitwie Pabianickiej z roku 1939. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3b. Nie zraził ich poranny deszcz i w sobotę 27.09 o godz. 8.00 stawili się na zbiórce przed szkołą. Trasa rajdu przebiegała od Pabianic do Ksawerowa, a uczestnicy mieli do pokonania 8 km. Nasza "wspaniała siódemka" ...

więcej
Złoty Kuba!!!
Kuba Nowogrodzki (z klasy Va) kolejny raz udowodnił, że bieganie jest jego mocną stroną. W Ogólnopolskich Masowych Biegach Przełaowych Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Wolborzu, w swojej kategorii wiekowej wygrał bieg na 800m zdobywając tym samym złoty medal.
Zawody cieszyły się wielkim zainteresowaniem bowiem wzięło w nich udział aż 900 biegaczy.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!!!
Stefanki - święto patrona
Brak obrazka„Stefania obchodzi Rok Czytelnictwa” - pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Święto Patrona. Ma to związek z faktem, że rok 2014 został ogłoszony min. Rokiem Czytelnictwa i stąd nasza patronka w dniu swoich urodzin, które przypadają w dniu 1 października postanowiła propagować czytelnictwo. Tradycyjnie już obchodzimy to szkolne święto na wesoło. Wzorem lat ubiegłych tego dnia odbyły się różne konkursy i zawody klasowe, których celem było wyłonienie dwóch najlepszych klas – po jednej z poszczególnych grup wiekowych (klasy II-III i klasy IV-VI).

W rolę Stefanii Sempołowskiej, która odwiedziła wszystkie klasy wcieliła się uczennica klasy VIa Martyna Jasińska. Na naszą Stefanię czekały urodzinowe prezenty, za które dziękowała słodyczami.

Podczas dwóch godzin lekcyjnych odbyły się ...

więcej i galeria zdjęć
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2014/2015

wykaz
Uwaga rodzice, nauczyciele, uczniowie!
Samorząd szkolny ogłasza akcję zbiórki zużytych telefonów komórkowych bez baterii.
Prosimy, zaangażujecie w akcję rodziny, dziadków, ciocie, znajomych… Każda szkoła ma jednakowe szanse na nagrody, ponieważ liczy się relacja ilości kg telefonów do ilości uczniów w szkole.

Zużyte telefony oddajemy do opiekunów Samorządu Uczniowskiego p. E. Makowskiej lub p. D. Pawłowskiej do końca października, ale już jutro tzn. 25.09.14 r. zaczynamy akcję.

Spróbujmy zawalczyć o aparat dla Samorządu Szkolnego
Na dobry początek….II miejsce w mieście!!!
Brak obrazkaW sobotę 20.09.2014r., w ramach działalności Szkolnego Koła Turystyczno- Krajoznawczego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Pamięci Karola Nicze, którego organizatorem była SP 1 w Pabianicach oraz nasz pabianicki PTTK. Do walki o nagrody stanęło 7 szkół podstawowych oraz 3 gimnazja z terenu naszego miasta. Podczas rajdu śladami słynnego muzyka uczniowie musieli wykazać się dokładną znajomością jego życia i twórczości, a ponieważ rywalizacja była naprawdę zacięta, nasi koledzy i koleżanki musieli jeszcze przed ogłoszeniem listy zwycięzców rajdu wziąć udział w zaciętej dogrywce. W efekcie zajęliśmy II zaszczytne miejsce, a do ...

więcej i galeria zdjęć
Kuba znów na podium!
Brak obrazkaNa zorganizowanym w sobotę, 20 września Wrześniowym Biegu Przełajowym w Parku Wolności nasz uczeń Kuba Nowogrodzki z klasy Va zajął trzecie miejsce.
Bieg organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach oraz Młodzieżowy Dom Kultury.
Celem biegu jest upamiętnienie bitwy z Kampanii Wrześniowej, stoczonej w obronie Pabianic przez 15 Pułk Piechoty "Wilków" oraz popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży.

Serdecznie Kubie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Nowa Rada Samorządu - wybrana!!!
Brak obrazka11.09.2014r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Zanim uczniowie przystąpili do głosowania, wszyscy kandydaci mieli okazję do zaprezentowania się przed swoimi wyborcami, by ich przekonać, iż to właśnie oni są najlepszymi kandydatami, którzy będą ich reprezentować na forum szkoły. Następnie odbyło się głosowanie, w wyniku którego wybrany został samorząd na nowy rok szkolny 2014/15. Przewodniczącym szkoły został Adrian Krawczyk z klasy Vb, jego zastępcą Martyna Jasińska z VIa, natomiast sekretarzem Miłosz Domagała z klasy IVa.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że będą godnie reprezentować interesy swoich kolegów i koleżanek oraz dbać o to, by w naszej szkole wiele się działo.
Programy realizowane w naszej szkole