30 Październik 2014 14:40
Menu
Z życia szkoły
Trzynastka najlepszy...
Wycieczka do piekarn...
Konkurs recytatorski
Pasowanie pierwszaków
Jesienna lekcja w le...
Dla uczniów od nauczycieli
WebQuest - Wynalazki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Pedagog zaprasza na ...
Zapraszam serdecznie rodziców uczniów klas IV – VI na spotkanie, które odbędzie się 4 listopada 2014 r. (wtorek) o godzinie 16.30 w świetlicy szkolnej. Spotkanie będzie dotyczyło zagrożenia, jakie niesie ze sobą eksperymentowanie z alkoholem, dopalaczami, czy też narkotykami.
Po spotkaniu odbędą się indywidualne konsultacje z zaproszonym gościem – panią Anną Skurznicą.

Pedagog szkolny Dorota Pawłowska
Nowa formuła sprawdzianu w klasie szóstej
Wielkimi krokami zbliża się termin sprawdzianu w klasie szóstej.

Od tego roku szkolnego sprawdzian odbywa się w dwóch częściach. Część pierwsza trwa 80 minut i obejmuje zadania z języka polskiego oraz matematyki, natomiast część druga trwa 45 minut i dotyczy zadań z języka obcego nowożytnego. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą.
Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

W związku ze zmianą formy sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej ...


więcej
"Na złamanie języka"
21 października uczniowie klas III z naszego miasta wzięli udział w konkursie recytatorskim pod hasłem "Na złamanie języka", organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pabianicach. Nasze uczennice odniosły niewątpliwie duży sukces:
Julia Cholewińska z kl. III a zajęła III miejsce, a Julia Kierzek z kl. III b zdobyła wyróżnienie. Dziewczynki wykazały się nienaganną dykcją i intonacją.

Laureatkom serdecznie gratulujemy.
ZBIERAMY KORKI I ZUŻYTE BATERIE.
W bieżącym roku szkolnym ponownie zbieramy plastikowe nakrętki dla chorej Zuzi. Czyste korki przynosimy do pracowni 58. Przypominam również, że podobnie jak w mienionych latach zbieramy zużyte baterie. Zielone pudełka na baterie stoją w pracowni przyrodniczej i w sali 25
Konkurs recytatorski
22 października w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy. Wszystkie uczestniczki zaprezentowały bardzo dobry poziom deklamacji.
Najlepsze recytatorki to:
1 miejsce – Małgorzata Cholewińska uczennica klasy 2 b
2 miejsce – Maja Witońska uczennica klasy 2 a
3 miejsce – Oliwia Adamska uczennica klasy 3 a
Klasa 3B z wizytą w piekarni
W poniedziałek 20 października klasa 3b odwiedziła prywatną piekarnię przy ulicy Karniszewickiej. Była to kolejna lekcja realizacji bloku tematycznego "Od ziarna do chleba." Dzieci poznały cały proces wypieku pieczywa. Oglądały wyrób zaczynu z drożdży w wielkiej dzieży, wyrabianie dwóch rodzajów chleba i jego pieczenie w wielkich piekarnikach. Zapoznały się z maszynami wykorzystywanymi do formowania bułek i rogali. Miały również okazję...


więcej
Pasowanie pierwszaków
Brak obrazka16 października odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. Odświętnie ubrane, nieco podenerwowane sześcio i siedmiolatki wkroczyły na salę gimnastyczną w rytm poloneza Wojciecha Kilara, by w całej okazałości zaprezentować się przed licznie zgromadzonymi rodzicami, dziadkami oraz radą pedagogiczną.Na sztandar szkoły złożyły ślubowanie. Każdego pierwszaka pani dyrektor Anna Krauzowicz pasowała ogromnym piórem na ucznia. Swój pierwszy szkolny dokument - legitymację dzieci otrzymały od pani wicedyrektor Bożeny Hańczewskiej. Wychowawczynie: p. Ewa Plucińska, p. Dorota Kania i p. Agnieszka Meller obdarowały swoich wychowanków pamiątkowym dyplomem. Nie zabrakło także słodkości.
W części artystycznej ...

więcej
Lekcja o lesie - w lesie!
Brak obrazkaKlasa 3b tradycją dwóch poprzednich lat lubi urozmaicać swoją naukę w szkole. Ponieważ od pierwszej klasy jest "zmotoryzowana" (jeździ na rowerach), więc tę formę aktywności wybrała na jesienne zajęcia. Wraz z rodzicami i wych. Moniką Mettler pojechała do Lasu Karolewskiego na lekcję o warstwach lasu.
Droga sprawiła dzieciom wiele radości: ruch, piękna pogoda, czego chcieć więcej! Na miejscu uczniowie obserwowali roślinność i zwierzęta zamieszkujące leśne piętra. Praca w naturalnym środowisku przyniosła zamierzone efekty. Dzieci uczyły się z chęcią, dopisywały humory. Był również ...

więcej
Adrian zdobył brązowy medal !!!
W dniach 11 - 12 października 2014r. w Pszczynie odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintona. Adrian Krawczyk z klasy Vb zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej w grze pojedynczej chłopców, zdobywając tym samym brązowy medal. Dzięki ostatniemu sukcesowi, nasz przewodniczący Samorządu Szkolnego zajmuje bardzo wysokie miejsce w ogólnopolskim rankingu. Grę w badmintona trenuje w pabianickim UKS Korona.

Serdecznie Adrianowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Podziel się posiłkiem 2014
Brak obrazkaW dniach 3 i 4 października wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Podziel się Posiłkiem”. Akcja miała na celu zebranie produktów spożywczych z długim terminem przydatności potrzebującym dzieciom w całej Polsce. Uczniowie zbierali żywność przez dwa dni w sklepie „Sława” przy ulicy Orla. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, szczególnie tym, którzy uczestniczyli w zbiórce po lekcjach i w sobotę, poświęcili swój wolny czas. Koordynatorami akcji były panie: Edyta Makowska, Anna Michalak, Dorota Pawłowska

Konkurs czytelniczy
W nowym roku szkolnym biblioteka rozpoczęła cykl konkursów od sprawdzenia
znajomości lektury Julii Duszyńskiej pt"Cudaczek - Wyśmiewaczek".

Laureatami konkursu okazali się:
1 miejsce - Tymon Malinowski z klasy II b
2 miejsce - Julia Kierzek z klasy III b
3 miejsce - Jaga Kubiak z klasy III b

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnym konkursie, który odbędzie
się już 22 października 2014r.
Programy realizowane w naszej szkole