03 Maj 2016 16:25
Menu
Z życia szkoły
TYTUŁ OMNIBUSA ROKU...
Matematyczne Potyczki
Jak połączyć trad...
TRÓJKA GOL – I mi...
TYMBARK – finał w...
Dla uczniów od nauczycieli
WebQuest - Wynalazki
WebQuest - Narkotyki, dopalacze - życia wypalacze!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Uwaga konkurs!
REGULAMIN KONKURSU „EKOLOGICZNO-MATEMATYCZNA MAKIETA”

Cel konkursu:
Upowszechnianie i popularyzacja wiedzy na temat recyklingu, ochrony środowiska oraz figur płaskich i figur przestrzennych wokół nas.
Ukazanie różnych rodzajów odpadów jako półproduktu i surowca do produkcji.
Mobilizacja uczniów do twórczego myślenia przekazu tematyki o ekologii i recyklingu odpadów oraz kreatywne ich zastosowanie poprzez wykorzystanie figur i brył w otaczającym nas świecie.
1. Przedmiot konkursu:
Przygotowanie pracy ekologiczno - matematycznej: makiety składającej się z figur i figur przestrzennych (np. projekt osiedla, placu zabaw, boiska)
2. Czas trwania konkursu do: 31.05.2016r. Prace oddajemy p. M. Krysiak do sali 58.
3. Organizatorzy konkursu: M.Krysiak, D.Piech
4. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI SP13 wraz z rodzicami.
5. Każdy uczeń do konkursu zgłasza ...

więcej
Uwaga konkurs!
REGULAMIN KONKURSU „JAK TO ROZUMIEMY?” - plakat matematyczny

Cel konkursu:
Upowszechnianie i popularyzacja matematyki
wykorzystanie twórczego myślenia do przekazu tematyki matematycznej w formie plastycznej

1. Przedmiot konkursu: przygotowanie plakatu wykonanego techniką dowolną.
2. Organizatorem konkursu jest nauczyciel matematyki Dorota Piech.
3. Czas trwania konkursu do: 31.05.2016r. Prace oddajemy p. D. Piech do sali 24.
4. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI SP13 wraz z rodzicami.
5. Każdy uczeń do konkursu zgłasza ...

więcej
TYTUŁ OMNIBUSA ROKU PRZYZNANY!
Brak obrazka21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Pabianicach odbyła się już jedenasta edycja międzyszkolnego konkursu ,, OMNIBUS 2016”. W tym roku do konkursu przystąpiły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych w naszym mieście. Naszą reprezentowali uczniowie klasy VI a: Julia Kacprzak, Iga Kudra oraz Adam Wądołowski. Zanim nasi reprezentanci stanęli na najwyższym podium, musieli wykonać dziesięć zadań, których tematyka obejmowała różnorodne dziedziny. Pojawiły się pytania m.in. z przyrody, matematyki, języka angielskiego i historii. Poza tym uczniowie musieli się ...

więcej
Matematyczne Potyczki
Dnia 19 kwietnia w naszej szkole odbył się coroczny konkurs matematyczny dla uczniów klas II z pabianickich szkół podstawowych. Tym razem uczestnicy poznali królewnę Śmieszkę, która nie przestrzegała higieny. Zadania związane były tematycznie z fabułą bajki, prezentowanej w formie teatrzyku kukiełkowego. Uczestnicy pokazali wyrównany poziom wiedzy i umiejętności matematycznych i walczyli zawzięcie o każdy punkt, zbliżający ich do zwycięstwa. Jury pod kierunkiem p. Dyrektor A. Krauzowicz, składające się z nauczycielek różnych szkół, oceniało poprawność rozwiązania zadań. Zmagania zakończyły się następującym ...

więcej

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć
Kolejny sukces Olka!
Brak obrazka
Aleksander Jaros z klasy Vb kolejny raz święci wędkarskie triumfy.Tym razem złowił ponad 1,6 kg ryb i zajął I miejsce w Młodzieżowym Grand Prix Koła Wędkarskiego „Kleń” i „Lutomiersk”.

Serdecznie gratulujemy Olkowi i życzymy..…. złowienia złotej rybki.
Jak połączyć tradycję z nowoczesnością? Pinokio to potrafi!
Brak obrazka08.04.16r. klasa IVa i IVb pod opieką pań Doroty Piech i Edyty Makowskiej odwiedziły Teatr Pinokio w Łodzi, by obejrzeć przedstawienie pt. ,, Pinokio”. I być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż sztuka ta została przygotowana w dość niecodziennej konwencji. Spektakl był połączeniem tradycyjnego teatru z najnowocześniejszą technologią komputerową. Dlatego też na scenie pojawiali się nie tylko aktorzy i marionetki. Dzięki nowoczesnym osiągnięciom techniki można było obejrzeć komputerowo przetwarzane obrazy, a całość dopełniała gra światła i muzyka, która grana była przez zespół na żywo. Co jakiś czas widzowie mieli też okazję ...

więcej
Pomagamy Ani
Brak obrazkaWłączyliśmy się w pabianicką akcję pomocy chorej Ani Mrówczyńskiej. Zbieraliśmy pieniądze na leczenie malutkiej Ani. Najbardziej zaangażowała się klasa IVb wraz z wychowawcą p.Dorotą Piech. Oprócz wykupienia biletów - cegiełek na przedstawienie "Wygramy życie", uczniowie wpłacili jeszcze pokaźną sumę pieniędzy.
Całość zebranej w szkole kwoty zostanie przez klasę IVb przekazana 7 kwietnia na ręce organizatorów tej szczytnej akcji charytatywnej.
Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.
Informacje dla nauczycieli...
... widoczne po zalogowaniu.
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/2016

wykaz
Programy realizowane w naszej szkole