31 Lipiec 2016 05:27
Menu
Z życia szkoły
Piknik Rodzinny już...
Wycieczka edukacyjno...
W chmurach, w wodzie...
XVI Rajd o Puchar Pr...
Szóstoklasiści na ...
Dla uczniów od nauczycieli
WebQuest - Wynalazki
WebQuest - Narkotyki, dopalacze - życia wypalacze!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wakacje!!!

Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy wesołych,
słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku,
uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Pracownikom administracji i obsługi życzymy udanego urlopu!


Dyrekcja
Uwaga Rodzice!
W sekretariacie szkoły można pobierać wnioski na stypendia szkolne.

Wypełnione wnioski wraz z wszelkimi zaświadczeniami należy oddać do sekretariatu lub do pedagoga szkolnego do 10 września 2016r.
Rodzinny Piknik już szósty raz!
Brak obrazkaW sobotę 18 czerwca odbył się coroczny Piknik Rodzinny. To już szósty raz pracownicy szkoły zaprosili dzieci i ich rodziny na integracyjne spotkanie w swobodnej atmosferze, wypełnionej dobrą zabawą.
Organizatorzy zaproponowali gościom dużo artystycznych występów naszych uczniów, zawody sportowe, konkursy z nagrodami, zabawy na dmuchańcach. Nie zabrakło także wolontariuszy oraz mam, dzięki którym po szkolnym boisku krążyło masę umalowanych twarzy. Podczas pikniku wręczone zostały dyplomy i nagrody za ...

więcej i galeria zdjęć
Te dołki Maksowi nie straszne…
Brak obrazkaChoć koniec roku za pasem, pasmo sukcesów naszych uczniów się nie kończy. Tym razem Maksymilian Marczak z klasy Vb zajął miejsce na podium zdobywając II lokatę w XIII edycji Turnieju Golfowego o Brylant w kategorii brutto juniorów. Zawody rozgrywały się w dn. 11 – 12 czerwca b.r. na polu golfowym A&A w Pabianicach.
Maksowi życzymy wiele satysfakcji z uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu i szybkiego obniżania hcp.
Nasi na podium!
Brak obrazkaW V Międzynarodowym Festiwalu Badmintona, który odbył się 11 czerwca w Pabianicach zarówno Adrian Krawczyk jak i Kacper Krawczyk odnieśli sukcesy.
Adrian zajął pierwsze miejsce a Kacper uplasował się tuż za nim stając na drugim stopniu podium.

14 czerwca adrian startując w IV Mitingu Lekkoatletycznym im.Jadwigi Wajsówny udowodnił, że jest najlepszy w rzucie piłeczką palantową.

Serdecznie obu braciom gratulujemy sportowych sukcesów!
Wycieczka edukacyjno - krajoznawcza do Bełchatowa
Dnia 9 czerwca klasy I a i I d odbyły interesującą wycieczkę do Bełchatowa i w jego okolice. Uczniowie odwiedzili interaktywną ekspozycję PGE Giganty Mocy w Miejskim Centrum Kultury. To pierwsza w kraju edukacyjna wystawa, która w przystępny sposób uczy, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich "Gigantach", czyli elektrowni i kopalni węgla brunatnego. Ekspozycja w nowoczesny i interaktywny sposób prezentuje, pozornie trudną, tematykę dziedzin naukowych tj. nauki przyrodnicze: geologia, paleontologia i geografia. Taki nowoczesny ...

więcej
XVI Rajd o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic
Brak obrazkaKto nie był, niech żałuje. 04.06.16r., przed południem, przed naszą szkołą zebrała się cała rzesza miłośników jazdy rowerowej, by wspólnie stanąć na starcie XVI już Rajdu Rowerowego o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic. Było naprawdę super. Naszą szkołę reprezentowało ponad 120 osób. Byli mali i duzi, młodzi i … nieco starsi, a nawet tacy, którzy musieli na swym malutkim rowerku odpychać się nogami od ziemi. Nie jest łatwo nadążyć za peletonem, gdy ma się zaledwie 3 latka. Trasa rajdu wiodła przez miasto i poza nim. Mimo iż nie udało nam się pokonać silnej konkurencji z SP1 to i tak wszyscy wrócili zadowoleni. Po raz kolejny ...

więcej i galeria zdjęć
Realizacja EDUPARKU
Brak obrazkaOd pierwszych majowych dni zmienia się nasz szkolny dziedziniec. Ruszyła realizacja EDUPARKU, zadania, wykonywanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.
Pierwszy etap to zerwanie starej nawierzchni, na której dominował beton i asfalt. Ten etap już za nami. Za nami również układanie alejek i nawożenie ziemi pod teren zielony.
Na dobrze przygotowanym terenie została wysiana trawa i łąka. . Niestety dowiedziały się o tym okoliczne gołębie! Pojawiły się nowe drzewa i berberysy, które jak podrosną utworzą piękny żywopłot. W sobotę wiatę wypełniły stoły i ławki.
W ten sposób realizacja zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 została zakończona.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wykonanie zadania.
Szczególne podziękowania za "bezstresowy" i niezwykle sprawny przebieg prac podczas realizacji Eduparku kierujemy do p. Andrzeja Maurera (firma ANBUD) :-)

zdjęcia z budowy
W chmurach, w wodzie i pod ziemią...
Brak obrazkaW dniach 18-20 maja 2016 roku klasy : 4a, 5a i 5b pod opieką wychowawczyń: p. D. Piech, p. M. Krawczyk i p. W. Frydrych oraz p. J. Lesman wyruszyły na szkolną wycieczkę na południe Polski.
Wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty we Wrocławiu, którego panoramę uczniowie podziwiali z 49 piętra najwyższego wieżowca tego miasta - Sky Tower. Następnie zwiedzaliśmy Wrocławski Ogród Zoologiczny, gdzie zetknęliśmy się z wielką piątką Czarnego Lądu i "zanurzyliśmy" w wodach przybrzeżnych Afryki, spacerując tunelem Afrykarium wśród stworzeń zamieszkujących rafy koralowe.
Drugiego dnia, goszcząc w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju - w zabytkowym budynku pachnącym historią własnoręcznie ...

więcej i galeria zdjęć
Szóstoklasiści na Mazurach
Brak obrazkaTegoroczny Dzień Dziecka nasi szóstoklasiści rozpoczęli świętować bardzo wcześnie, bo już o 6.00 rano. Spod szkoły wraz z wychowawczyniami p Sylwią Muszyńską i p Mileną Krysiak oraz p Jolą Lesman i Małgorzatą Krawczyk i szóstką uczniów z klasy Vc wyruszyli w kierunku północno-wschodnim. Na dobry początek było coś słodkiego i życzenia od nauczycieli. Prawdziwe atrakcje czekały na nas w aqua parku w Mikołajkach. Po wodnych szaleństwach udaliśmy się do Pięknej Góry, do ...

więcej i galeria zdjęć
"Narkotyki, dopalacze - życia wypalacze!"
Brak obrazka24 maja 2016 roku w naszej szkole po raz drugi odbył się pod patronatem Prezydenta Pabianic Pabianicki Konkurs Profilaktyczny Żyj zdrowo i bezpiecznie pod hasłem „Narkotyki, dopalacze – życia wypalacze”.
W konkursie udział wzięły wszystkie pabianickie szkoły podstawowe. Trzynastkę reprezentowali: Adam Wądołowski (VIa), Jakub Herbrych (Vb) i Krzysztof Wroński (Vb)Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu prezentacji zgodnej z hasłem tegorocznego konkursu. Zatem każda szkoła na starcie otrzymała już odpowiednią do wykonanej prezentacji ilość punktów. Kolejne etapy konkursu, to: test wiedzy, rozwiązywanie krzyżówek oraz zespołowa gra w statki. Zawodnicy ...

więcej i galeria zdjęć
Programy realizowane w naszej szkole