02 Marzec 2015 00:24
Menu
Z życia szkoły
Cóż to był za kon...
Powrót do tradycji…
Nasz dobra passa nad...
Z wizytą w Teatrze ...
Trzynostkowicze kole...
Dla uczniów od nauczycieli
WebQuest - Wynalazki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kolejny sukces Adriana!!!
Adrian Krawczyk z klasy Vb kolejny raz pokazał, że potrafi bardzo dobrze grać w badmintona. 14 lutego 2015r. w Ogólnopolskim Turnieju w Badmintonie, który odbył się w Suchodniowie zajął pierwsze miejsce w grze mieszanej i drugie miejsce w grze pojedynczej.

Serdecznie gratulujemy Adrianowi jego kolejnego sukcesu.
Informacje dla nauczycieli
Informacje widoczne po zalogowaniu.
Już są wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego!!!
27 listopada 2014 roku nasi uczniowie wzięli udział w III Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Klio 2014” pod tytułem „Polskie symbole Narodowe”. Musieli wykazać się rozległą wiedzą obejmującą dzieje Polski od legendarnego jej powstania do dnia dzisiejszego.
W konkursie wzięło udział 421 szkół z 16 województw. Liczba uczestników wynosiła 6123. Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał Michał Piotrowicz z klasy VI B, który na 50 możliwych do zdobycia punktów uzyskał 44 co zapewniło mu 7 miejsce w kraju. Wysoką liczbę 43 punktów uzyskały też Nicol Klar i Barbara Wąsek co zapewniło im 8 miejsce w kraju. Dodatkowo jeszcze Nicol Klar zajęła pierwsze miejsce w szkole w konkursie plastycznym.
Nauczyciel historii p.Paulina Klemżyńska dziękuje uczniom za prace włożoną w przygotowanie się do konkursu.
Cóż to był za koncert!
Brak obrazka

W ramach realizacji I edycji szkolnego konkursu ,, Mam talent” opiekunowie samorządu szkolnego zorganizowali 26.01.2015r. konkurs o dość zagadkowo brzmiącym tytule ,, Grać każdy może”. Z góry uprzedzamy, że nie ogranie na nerwach tutaj chodziło, choć może szkoda, bo zapewne kilku mistrzów tej profesji w naszej szkole by się znalazło.
Tym razem uczniowie podjęli się trudnego zadania, gdyż musieli zaprezentować swoje umiejętności gry na wybranym przez siebie instrumencie muzycznym. Były więc skrzypce, flet, pojawiła się nawet elektryczna gitara oraz keyboard. Wreszcie, ku uciesze zgromadzonej w sali publiczności, na scenie pojawił się nawet kontrabas. Niezorientowanych w trudnej sztuce gry na instrumentach spieszymy poinformować, że bycie wirtuozem to...


więcej
Konkurs na LOGO Pabianickiego Półmaratoniku
Stowarzyszenie „Wszystko Gra – Pabianice” ogłasza konkurs na zaprojektowanie logo, które będzie wizytówką Pabianickiego Półmaratoniku, biegu dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Projekt (dowolna technika) należy wykonać w formacie A3.

Przygotowane projekty należy oddać do pani Doroty Pawłowskiej do dnia 19 lutego 2015 roku.
„Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”.
Taki tytuł nosi konkurs plastyczny organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Konkurs ma za zadanie promować wiedzę o bezpieczeństwie oraz kształtować prawidłowe postawy.
Technika i format wykonanych prac: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie, komiks, techniki mieszane. Nie będą uwzględniane prace na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby, prace z użyciem art. spożywczych (makarony, kasze itp.) oraz plasteliny. Dopuszczalny format prac konkursowych – A4, A3.

Przygotowane prace należy oddawać do pani Doroty Pawłowskiej do dnia 26 lutego 2015 roku.
Powrót do tradycji…
Brak obrazkaPonieważ uczniowie klasy VIb najbardziej ze wszystkich zajęć lubią aktywny wypoczynek, powrócili do zawieszonych kilka miesięcy temu sobotnich sportowych spotkań. Ponieważ zima dopiero nadeszła, a dzieciaki nie mogły się jej doczekać, postanowiły w ramach rozgrzewki przed sezonem sportów zimowych poćwiczyć nieco grę w siatkówkę oraz zbijanego. W tym celu uczniowie spotkali się w sobotnie przedpołudnie 17.01.14r. wraz z wychowawcą panią Edytą Makowską w szkole, by przez bite dwie godziny skakać, hasać i trenować. Oczywiście i tym razem towarzyszyli im ...

więcej
Rekrutacja 2015
Zbliża się czas rekrutacji uczniów do klas pierwszych!!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych uczniów klas pierwszych wraz z Rodzicami na zajęcia Akademii Przedszkolaka.

W ramach realizacji tego projektu, nauczyciele "Trzynastki" przygotowali różne formy zajęć tematycznych w oparciu o gry i zabawy.
Można będzie poznać przyszłych wychowawców i nie tylko!!!

Szczegóły dotyczące zajęć znajdują się w folderze informacyjnym.

folder informacyjny

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!
Nowa formuła sprawdzianu w klasie szóstej
Wielkimi krokami zbliża się termin sprawdzianu w klasie szóstej.

Od tego roku szkolnego sprawdzian odbywa się w dwóch częściach. Część pierwsza trwa 80 minut i obejmuje zadania z języka polskiego oraz matematyki, natomiast część druga trwa 45 minut i dotyczy zadań z języka obcego nowożytnego. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą.
Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

W związku ze zmianą formy sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej ...


więcej
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2014/2015

wykaz
Programy realizowane w naszej szkole