29 Maj 2016 15:24
Menu
Z życia szkoły
Świętowaliśmy wra...
"Czy znasz swój kraj?"
Sportowe zmagania
"Ksiązki naszych ma...
TYTUŁ OMNIBUSA ROKU...
Dla uczniów od nauczycieli
WebQuest - Wynalazki
WebQuest - Narkotyki, dopalacze - życia wypalacze!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Realizacja EDUPARKU
Brak obrazkaOd pierwszych majowych dni zmienia się nasz szkolny dziedziniec. Ruszyła realizacja EDUPARKU, zadania, wykonywanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.
Pierwszy etap to zerwanie starej nawierzchni, na której dominował beton i asfalt. Ten etap już za nami. W chwili obecnej układane są alejki, rozsypywana jest ziemia pod zielone tereny i prawie gotowa piaskownica :-)

zdjęcia z budowy
Dobra passa Adriana
Brak obrazkaOstatni okres był dla Adriana Krawczyka (VIb) obfity w turnieje. W dniach 20 – 22 maja uczestniczył Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie. Podczas tego turnieju, który odbył się w Kobierzycach Adrian zajął trzecie miejsce w kategorii gra podwójna chłopców.
W dniach 29 kwietnia – 1 maja brał udział w zawodach Flora Cup w Hamburgu, na który powołanie otrzymał od trenerów kadry narodowej. W turnieju tym wzięło udział ok. 600 zawodników z różnych klubów, min. z Niemiec, Dani, Norwegi.
Adrian nie pozostawił ...

więcej
Sportowe sukcesy Kuby
Brak obrazkaJakub Nowogrodzki może zaliczyć maj do miesiąca sportowych sukcesów. 17 maja podczas Mistrzostw powiatu w czwórboju lekkoatletycznym zajął I miejsce w biegu na 1000m.
20 maja Kuba wziął udział w Halowych Mistrzostwach Łodzi w Lekkiej Atletyce, w których zajął pierwsze miejsce w konkurencji 600m w kategorii wiekowej 2003-2004.

Serdecznie gratulujemy sukcesów.
Wspaniałe tancerki
Brak obrazka21 maja w Opocznie odbył się Festiwal Tańca Dzieci i Młodzieży "Złote Baletki".Na festiwalu wystąpiły Jaga Kubiak,Aleksandra Kluch oraz Julita Reczyk z klasy 4b, reprezentując klub Azja Dance w Łodzi. Na jedną z nich posypał się deszcz medali, ponieważ Jaga wróciła aż z czterema.
Wytańczyła jeden złoty medal – formacja /"Robot", jeden srebrny – formacja /"Miłość i nienawiść" i dwa brązowe – formacja /"Dogonić marzenia" oraz solówka w kategorii dzieci młodsze.
Julita i Ola zajęły ...

więcej
Świętowaliśmy wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej
Brak obrazka17 maja 2016r. w MOK-u odbył się koncert z okazji 20-lecia WTZ. Z tej właśnie okazji klasa IVa wraz z wychowawcą p. Edytą Makowską uczestniczyła w uroczystych obchodach tego jubileuszu. Podopieczni warsztatów przygotowali wspaniały koncert, który dostarczył widzom niezapomnianych wzruszeń. Występ podopiecznych był cudowny. Widzowie mieli okazję posłuchać występów wokalnych, recytacji i podziwiać taneczne popisy. Z kolei multimedialna prezentacja pozwoliła prześledzić 20 lat pracy placówki. Występy podziwiała ponad setka zaproszonych gości, a wśród nich również uczniowie naszej szkoły. Popisy ...

więcej
"Czy znasz swój kraj?"
11 uczniów z klas V wzięło udział w szkolnym konkursie przyrodniczym "Czy znasz swój kraj?". Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy wykazali się swoją wiedzą o Polsce rozwiązując test.Do drugiego etapu zakwalifikowało się 3 uczniów: Zuzia Michalska z Va, Kuba Herbrych i Krzyś Wroński z Vb. Podczas drugiego etapu finałowa trójka ...

więcej
Sportowe zmagania
Brak obrazkaPonieważ zima już dawno odeszła i czas najwyższy rozprostować kości, uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą p. Edytą Makowską postanowili rozpocząć przygotowania do sezonu wakacyjnego. W tym celu w sobotnie przedpołudnie 14.05.16r. zebrali się w szkolnej sali gimnastycznej, by przez dwie godziny szlifować formę. Spotkanie było nie tylko treningiem kondycji przed zbliżającym się Rajdem o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic, ale też doskonałym sposobem na spędzenie deszczowego przedpołudnia. Uczniowie ...

więcej
Wyróżnieni matematycy SP13
Brak obrazkaTradycyjnie już braliśmy udział w międzynarodowym konkursie matematycznym - "Kangur Matematyczny".
Miło nam poinformować, że pięcioro naszych uczniów zdobyło wyróżnienia w tej niełatwej rywalizacji matematycznej. Są to: Antoni Michalski w kategorii Żaczek, Tymon Malinowski i Magdalena Sobieraj w kat. Maluch, oraz Adam Wądołowski i Adrian Gosławski w kat. Beniamin.

Matematykom serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze matematyczne sukcesy.
Uwaga konkurs!
REGULAMIN KONKURSU „EKOLOGICZNO-MATEMATYCZNA MAKIETA”

Cel konkursu:
Upowszechnianie i popularyzacja wiedzy na temat recyklingu, ochrony środowiska oraz figur płaskich i figur przestrzennych wokół nas.
Ukazanie różnych rodzajów odpadów jako półproduktu i surowca do produkcji.
Mobilizacja uczniów do twórczego myślenia przekazu tematyki o ekologii i recyklingu odpadów oraz kreatywne ich zastosowanie poprzez wykorzystanie figur i brył w otaczającym nas świecie.
1. Przedmiot konkursu:
Przygotowanie pracy ekologiczno - matematycznej: makiety składającej się z figur i figur przestrzennych (np. projekt osiedla, placu zabaw, boiska)
2. Czas trwania konkursu do: 31.05.2016r. Prace oddajemy p. M. Krysiak do sali 58.
3. Organizatorzy konkursu: M.Krysiak, D.Piech
4. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI SP13 wraz z rodzicami.
5. Każdy uczeń do konkursu zgłasza ...

więcej
Uwaga konkurs!
REGULAMIN KONKURSU „JAK TO ROZUMIEMY?” - plakat matematyczny

Cel konkursu:
Upowszechnianie i popularyzacja matematyki
wykorzystanie twórczego myślenia do przekazu tematyki matematycznej w formie plastycznej

1. Przedmiot konkursu: przygotowanie plakatu wykonanego techniką dowolną.
2. Organizatorem konkursu jest nauczyciel matematyki Dorota Piech.
3. Czas trwania konkursu do: 31.05.2016r. Prace oddajemy p. D. Piech do sali 24.
4. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI SP13 wraz z rodzicami.
5. Każdy uczeń do konkursu zgłasza ...

więcej
Informacje dla nauczycieli...
... widoczne po zalogowaniu.
Programy realizowane w naszej szkole