24 Październik 2014 09:44
Menu
Z życia szkoły
Pasowanie pierwszaków
Jesienna lekcja w le...
Klasa 3b w muzeum na...
Rajd poświęcony Bi...
Stefanki - święto ...
Dla uczniów od nauczycieli
WebQuest - Wynalazki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
ZBIERAMY KORKI I ZUŻYTE BATERIE.
W bieżącym roku szkolnym ponownie zbieramy plastikowe nakrętki dla chorej Zuzi. Czyste korki przynosimy do pracowni 58. Przypominam również, że podobnie jak w mienionych latach zbieramy zużyte baterie. Zielone pudełka na baterie stoją w pracowni przyrodniczej i w sali 25
Konkurs recytatorski
22 października w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy. Wszystkie uczestniczki zaprezentowały bardzo dobry poziom deklamacji.
Najlepsze recytatorki to:
1 miejsce – Małgorzata Cholewińska uczennica klasy 2 b
2 miejsce – Maja Witońska uczennica klasy 2 a
3 miejsce – Oliwia Adamska uczennica klasy 3 a
Pasowanie pierwszaków
Brak obrazka16 października odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. Odświętnie ubrane, nieco podenerwowane sześcio i siedmiolatki wkroczyły na salę gimnastyczną w rytm poloneza Wojciecha Kilara, by w całej okazałości zaprezentować się przed licznie zgromadzonymi rodzicami, dziadkami oraz radą pedagogiczną.Na sztandar szkoły złożyły ślubowanie. Każdego pierwszaka pani dyrektor Anna Krauzowicz pasowała ogromnym piórem na ucznia. Swój pierwszy szkolny dokument - legitymację dzieci otrzymały od pani wicedyrektor Bożeny Hańczewskiej. Wychowawczynie: p. Ewa Plucińska, p. Dorota Kania i p. Agnieszka Meller obdarowały swoich wychowanków pamiątkowym dyplomem. Nie zabrakło także słodkości.
W części artystycznej ...

więcej
Lekcja o lesie - w lesie!
Brak obrazkaKlasa 3b tradycją dwóch poprzednich lat lubi urozmaicać swoją naukę w szkole. Ponieważ od pierwszej klasy jest "zmotoryzowana" (jeździ na rowerach), więc tę formę aktywności wybrała na jesienne zajęcia. Wraz z rodzicami i wych. Moniką Mettler pojechała do Lasu Karolewskiego na lekcję o warstwach lasu.
Droga sprawiła dzieciom wiele radości: ruch, piękna pogoda, czego chcieć więcej! Na miejscu uczniowie obserwowali roślinność i zwierzęta zamieszkujące leśne piętra. Praca w naturalnym środowisku przyniosła zamierzone efekty. Dzieci uczyły się z chęcią, dopisywały humory. Był również ...

więcej
Adrian zdobył brązowy medal !!!
W dniach 11 - 12 października 2014r. w Pszczynie odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintona. Adrian Krawczyk z klasy Vb zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej w grze pojedynczej chłopców, zdobywając tym samym brązowy medal. Dzięki ostatniemu sukcesowi, nasz przewodniczący Samorządu Szkolnego zajmuje bardzo wysokie miejsce w ogólnopolskim rankingu. Grę w badmintona trenuje w pabianickim UKS Korona.

Serdecznie Adrianowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Podziel się posiłkiem 2014
Brak obrazkaW dniach 3 i 4 października wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Podziel się Posiłkiem”. Akcja miała na celu zebranie produktów spożywczych z długim terminem przydatności potrzebującym dzieciom w całej Polsce. Uczniowie zbierali żywność przez dwa dni w sklepie „Sława” przy ulicy Orla. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, szczególnie tym, którzy uczestniczyli w zbiórce po lekcjach i w sobotę, poświęcili swój wolny czas. Koordynatorami akcji były panie: Edyta Makowska, Anna Michalak, Dorota Pawłowska

Konkurs czytelniczy
W nowym roku szkolnym biblioteka rozpoczęła cykl konkursów od sprawdzenia
znajomości lektury Julii Duszyńskiej pt"Cudaczek - Wyśmiewaczek".

Laureatami konkursu okazali się:
1 miejsce - Tymon Malinowski z klasy II b
2 miejsce - Julia Kierzek z klasy III b
3 miejsce - Jaga Kubiak z klasy III b

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnym konkursie, który odbędzie
się już 22 października 2014r.
Trzynastka na rajdzie ...
Brak obrazkaPo raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie zorganizowanym przez PTTK w Pabianicach. Tematyka rajdu poświęcona była Bitwie Pabianickiej z roku 1939. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3b. Nie zraził ich poranny deszcz i w sobotę 27.09 o godz. 8.00 stawili się na zbiórce przed szkołą. Trasa rajdu przebiegała od Pabianic do Ksawerowa, a uczestnicy mieli do pokonania 8 km. Nasza "wspaniała siódemka" ...

więcej
Złoty Kuba!!!
Kuba Nowogrodzki (z klasy Va) kolejny raz udowodnił, że bieganie jest jego mocną stroną. W Ogólnopolskich Masowych Biegach Przełaowych Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Wolborzu, w swojej kategorii wiekowej wygrał bieg na 800m zdobywając tym samym złoty medal.
Zawody cieszyły się wielkim zainteresowaniem bowiem wzięło w nich udział aż 900 biegaczy.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!!!
Stefanki - święto patrona
Brak obrazka„Stefania obchodzi Rok Czytelnictwa” - pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Święto Patrona. Ma to związek z faktem, że rok 2014 został ogłoszony min. Rokiem Czytelnictwa i stąd nasza patronka w dniu swoich urodzin, które przypadają w dniu 1 października postanowiła propagować czytelnictwo. Tradycyjnie już obchodzimy to szkolne święto na wesoło. Wzorem lat ubiegłych tego dnia odbyły się różne konkursy i zawody klasowe, których celem było wyłonienie dwóch najlepszych klas – po jednej z poszczególnych grup wiekowych (klasy II-III i klasy IV-VI).

W rolę Stefanii Sempołowskiej, która odwiedziła wszystkie klasy wcieliła się uczennica klasy VIa Martyna Jasińska. Na naszą Stefanię czekały urodzinowe prezenty, za które dziękowała słodyczami.

Podczas dwóch godzin lekcyjnych odbyły się ...

więcej i galeria zdjęć
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2014/2015

wykaz
Programy realizowane w naszej szkole